Spotkanie autorskie z Zofią Stanecką

Biblioteka Publiczna Gminy Grodzisk Mazowiecki oraz Burmistrz Grodziska Mazowieckiego, Grzegorz Benedykciński zapraszają na spotkanie z Zofią Stanecką.
Zofia Stanecka czyta, odkąd pamięta. Córka nauczyciela i bibliotekarki, wychowała się pośród książek. Wielbicielka Leśmiana, Dickensa i Tolkiena, angielskich książek dla dzieci i teatru. Ukończyła warszawską polonistykę, na której broniła magisterkę z dziedziny literatury dziecięcej (praca poświęcona „Opowieściom z Narnii” C.S. Lewisa). Opowiadania i recenzje zaczęła pisać jeszcze w czasie studiów. Pisze książki o Basi, opowiadania i powieści. Najbardziej lubi pisać baśnie, w których znajduje to wszystko, co w literaturze kocha najbardziej: tajemnicę, prawdę, piękno i odrobinę magii. Cała seria książek z cyklu „Basia…” zdobyła w roku 2009 tytuł „Najlepsze dla dziecka” w plebiscycie czytelników miesięcznika „Dziecko”. Dwie spośród jej książek zostały wpisane na Listę Skarbów Muzeum Książki Dziecięcej w Warszawie: „Świat według dziadka” i „Domino i Muki. Po drugiej stronie czasu.” „Świat według dziadka” był też nominowany do tytułu Książka Roku w konkursie polskiej sekcji IBBY za rok 2013. W 2015 r. książka „Basia i wyprawa do lasu” zdobyła Nagrodę jury w kategorii najlepsza książka dla dzieci w konkursie Najlepsza książka na lato.

Na spotkanie zapraszamy 25 września (poniedziałek), godz. 10:00
Biblioteka Główna (sala koncertowa w Mediatece)
Spotkanie organizowane dla klas szkolnych II-III. Zapisy u Marii Zdrojewskiej: m.zdrojewska@biblioteka.grodzisk.pl
Spotkanie będzie tłumaczone na polski język migowy (PJM).

Spotkanie organizowane w ramach projektu #ZnakiWspólne Nasze symbole narodowe.
Wydarzenie zostało dofinansowane ze środków Biura “Niepodległa” w ramach Programu Dotacyjnego „Symbole Narodowe RP”.