Spotkanie autorskie z Bogusławem Wołoszańskim

Spotkanie autorskie z Bogusławem Wołoszańskim
Biblioteka Publiczna Gminy Grodzisk Mazowiecki oraz Burmistrz Grodziska Mazowieckiego, Grzegorz Benedykciński wszystkich miłośników historii zapraszają na spotkanie autorskie z Bogusławem Wołoszańskim.

Bogusław Wołoszański to absolwent prawa UW oraz podyplomowych studiów dziennikarskich na UW. Od 1973 do 2005 w Telewizji Polskiej, gdzie jego flagowym programem stały się „Sensacje XX wieku” uznane w 2000 roku w plebiscycie czytelników „Polityki” za najlepszy program Telewizji Polskiej w XX wieku.

Odszedł z TVP w 2005 roku, aby zająć się 13-odcinkowym serialem fabularnym „Tajemnica twierdzy szyfrów”, którego był scenarzystą i producentem. Do TVP wrócił, aby powołać do życia 12 odcinków „Sensacji XX wieku”, zrealizowanych wspólnie z National Geografic. Przez wielu lat związany z „Polsatem” jako autor serialu „Skarby III Rzeszy” i „Tajnej Historii XX wieku”, której jest scenarzystą, prowadzącym i producentem wykonawczym.

Jest autorem setek artykułów dla „Sukcesu” i „Newsweeka”, stałych felietonów dla „Focus Historia”, a przede wszystkim 25 książek, z których wszystkie były bestselerami, sprzedawanymi w setkach tysięcy egzemplarzy.

Prowadził wykłady dla ludzi biznesu, w których wskazywał na bliskie powiązania zwycięstw historycznych z sukcesami gospodarczymi i finansowymi.

Na spotkanie zapraszamy 23 września (sobota), godz. 16:00
Biblioteka Główna (sala koncertowa w Mediatece)
Wstęp na spotkanie jest wolny, jednak liczba miejsc jest ograniczona.
Spotkanie z Bogusławem Wołoszańskim zostało dofinansowane ze środków Biura „Niepodległa” w ramach Programu Dotacyjnego „Symbole Narodowe RP”.