VIII MIĘDZYSZKOLNE MISTRZOSTWA SZYBKIEGO MNOŻENIA

Uczniowie naszej szkoły w tym roku szkolnym po raz kolejny wzięli udział w Międzyszkolnych Mistrzostwach Szybkiego Mnożenia. Mistrzostwa Szybkiego Mnożenia to wyjątkowy sposób rozwijania u dzieci zdolności arytmetycznych oraz stymulacji pracy mózgu. Co roku budzi duże zainteresowanie wśród naszych uczniów.
Konkurs miał trzy etapy: klasowy, szkolny i międzyszkolny.
W etapie klasowym wzięli udział wszyscy uczniowie klas drugich i trzecich. W etapie szkolnym o miejsce w finale walczyło 19 osób. Natomiast w rozgrywce finałowej uczestniczyło 8 dzieci w dwóch kategoriach wiekowych, które rywalizowały ze swoimi rówieśnikami z całej Polski.
Każdy z finalistów miał 5 minut na wykonanie online na platformie finałowej jak największej liczby działań z mnożenia w zakresie 100.
W tym roku zdobywca tytułu MISTRZA SZYBKIEGO MNOŻENIA w kategorii klas drugich wykonał poprawnie w ciągu 5 minut aż 361 działań (współczynnik efektywności: 65,64), a w kategorii klas trzecich – 264 działania (współczynnik efektywności: 49,35). Jak widać, poziom tegorocznego konkursu był bardzo wysoki, a zwycięzcy wykazali się niesamowitymi wręcz umiejętnościami.
Najlepsze wyniki w naszej szkole uzyskali:

 • Stanisław Sikorski z klasy 2b (współczynnik efektywności: 36,4, co przełożyło się na 5 miejsce w kategorii klas drugich i 16 miejsce w klasyfikacji generalnej),
 • Michał Bulenokas z klasy 2a (współczynnik efektywności: 36,17, co przełożyło się na 6 miejsce w klasyfikacji klas drugich i 17 miejsce w klasyfikacji generalnej),
 • Aleksandra Ryczałek z klasy 3c (współczynnik efektywności: 35,97, co przełożyło się na 4 miejsce w klasyfikacji klas trzecich i 18 miejsce w klasyfikacji generalnej),
 • Dawid Ściechulski z klasy 3a (wynik 35,15, co przełożyło się na siódme miejsce w klasyfikacji klas trzecich i 23 w klasyfikacji generalnej).
  W związku z tym, że nasi uczniowie wytrwale ćwiczyli i wykazali się wysokimi umiejętnościami matematycznymi, podobnie jak w roku ubiegłym, postanowiliśmy nagrodzić osoby, które osiągnęły najwyższe wyniki w szkole w swojej kategorii.
  Kategoria klas II:
  SZKOLNY MISTRZ MNOŻENIA 2024 R. – Stanisław Sikorski z klasy 2b
  WICEMISTRZ – Michal Bulenokas z klasy 2a
  Kategoria klas III:
  SZKOLNY MISTRZ MNOŻENIA 2024 R. – Aleksandra Ryczałek z klasy 3c
  WICEMISTRZ – Dawid Ściechulski z klasy 3a
  Gratulujemy!

Agnieszka Gimbut