W naszym ogródeczku…uprawa roślin w klasach I-III w ramach inwestycji w zakresie zielono-niebieskiej infrastruktury

Wiedza w zakresie zmian klimatu, ich łagodzenia i dostosowania się do nich jest istotna w budowaniu postaw proekologicznych. O tym jak dbać o Ziemię, na czym polega praca naukowców i pasjonatów przyrody oraz jakie są zależności między człowiekiem, a otaczającym go środowiskiem niektórzy nasi uczniowie mieli okazję  dowiedzieć się już podczas zajęć.

Uczniowie klas 1-3 wraz z wychowawcami mieli okazję uczestniczyć w zajęciach przyrodniczych. Szkoła w ramach tego projektu otrzymała zbiornik na wodę deszczową oraz  „ogrody deszczowe w skrzyniach”, każda klasa swoją. Pod okiem nauczyciela uczniowie sadzili w nich przeróżne rośliny np. zioła otrzymane również z projektu. Znalazły się tam także: truskawki, poziomki, mięta, a nawet kwiaty. Teraz czekamy na soczyste zbiory, na pewno każdy uczeń chętnie napije się orzeźwiającej wody z miętą ;), a wiedza ekologiczna pozostanie w każdym na całe życie.

Monika Pytlarczyk, Karolina Niewolska